6 kroków skutecznego inwestora – część 5 – Notatnik i dziennik inwestora

blog-inwestomierz

  • Najlepsi gracze dążą do eliminacji emocji, twierdząc, że największym wrogiem inwestora jest jego psychika. Psychologia w inwestowaniu to aż 70% sukcesu. To odpowiedź na pytanie dlaczego pomimo znajomości teorii i sprawdzonej strategi inwestycyjnej wielu inwestorów traci swoje oszczędności.
  • Skutecznym narzędziem do sprawdzenia wszystkich warunków poprawnej transakcji, rozpoznania błędów i oceny transakcji jest dziennik → cykliczna analiza! Pozwala na kontrolowanie własnej psychiki i odparacia pokus np. irracjonalnemu zwiększeniu pozycji czy pomijaniu ustawiania zlecenia zabezpieczającego.
  • Konstrukcja dziennika zależy od upodobań inwestora, ale najczęściej zawiera wszystkie informacje potrzebne do skutecznego zawarcia, prowadzenia i zakończenia transakcji. Są to szkice wykresów, trend, interwał, lokowana kwota, rodzaj zlecenia, powód zamknięcia pozycji oraz analiza całego procesu.

dziennik inwestoraźródło: www.studenckiportfel.blogspot.com

2 komentarze do “6 kroków skutecznego inwestora – część 5 – Notatnik i dziennik inwestora

  1. Tomasz

    Taki dziennik, ale w innej formie prowadzę już od przeszło 5 lat, kiedyś prowadziłem go na kartce, potem na takim małym urządzeniu co to internetu nie miało nawet, to był organizer, a teraz po przygodzie z smartfonem, który wszystko stracił znowu mam kartkę papieru i zeszyt 😉 tylko tabele drukuje

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 20 =